Chanaka

Grupa PD, której założycielem i właścicielem jest Jürgen Preiss-Daimler, zarządza szeregiem zakładów produkcyjnych w wielu krajach: w Niemczech, w Chinach, w Wielkiej Brytanii, na Litwie, w Czeczenii oraz na terenie Republiki Czeskiej. Główne obszary działania skupiają się wokół produkcji materiałów ogniotrwałych (P-D Refractories), produkcji i przetwarzaniu włókna szklanego (Grupa P-D FiberGlass) oraz strategiach związanych z ochroną środowiska (Usługi P-D).

Należąca do Grupy P-D P-D Refractories zatrudnia ponad 1000 osób na całym świecie i obsługuje pięć fabryk w Europie. To jeden z liderów rynku wśród producentów produktów ogniotrwałych. Firma utrzymuje konkurencyjność produktów na rynku międzynarodowym poprzez prowadzenie własnych badań i ciągły rozwój zakładów. Oferta P-D Refractories jest stale dostosowywana do potrzeb klientów i obejmuje obecnie ponad 16 000 różnych produktów, oferując odpowiednie rozwiązanie dla każdej branży, która ma do czynienia z procesami wysokotemperaturowymi.

P-D Refractories prowadzi swoją działalność na całym świecie, między innymi na terenie Republiki Czeskiej w mieście Velké Opatovice. P-D Refractories CZ a.s. to fabryka, która została założona w 1892 roku, tym samym firma o bogatej tradycji. Jest obecnie jednym z największych i najlepszych producentów materiałów ogniotrwałych w Europie. Od 1992 roku produkuje ceramiczne wkłady kominowe służące do odprowadzania gazów spalinowych, odpowiednie dla wszystkich rodzajów spalin i wszystkich systemów kominowych. Sukces firmy wynika przede wszystkim z utrzymywania wysokiej jakości produktów. Fabryka Velké Opatovice wyposażona jest w najnowszą technologię przeznaczoną do produkcji i testowania, co gwarantuje wysoką niezawodność produkcji.

Strategia Grupy PD opiera się również na współpracy wyłącznie z przedstawicielami handlowymi kompetentnymi w kwestiach technicznych, jak i w ramach dostaw i terminów. Wspólnym celem P-D Refractories i Firmy CHANAKA jest więc zapewnienie polskim klientom usług na najwyższym poziomie.

Produkowane przez fabrykę P-D Refractories CZ a.s. ceramiczne wkłady kominowe, której Firma CHANAKA jest wyłącznym przedstawicielem, odznaczają się:

- znakomitą wytrzymałością na zmiany temperatury,
- praktycznie nieograniczoną trwałością,
- odpornością na gazy spalinowe i kondensaty kwasowe,
- niską przepuszczalnością gazów i wody,
- wysoką dokładnością rozmiarów,
- niską wagą przy zachowaniu wysokiej jakości,
- prostym montażem, podczas którego używane są wyłącznie materiały przyjazne dla środowiska,
- spełnieniem wszystkich przepisów i norm UE.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat produktów zachęcamy do zapoznania się z dokumentacją.

Wyślij
nam wiadomość

Bądźmy
w kontakcie

Dystrybucja

Chanaka chimney solutions icon

Urocza 7
36-040 Boguchwała

8131972682

Tadeusz Chanaka

+48 607 120 558

Logistyka

Chanaka trade logistics icon

Głogoczów 735
32-444 Głogoczów

8132896629

Dariusz Chanaka

+48 607 625 558

Paweł Kania

+48 609 476 422

Pracujemy w dni robocze w godzinach 8 - 16

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych